---
title: "Exchange - Skonfiguruj swoje konto e-mail w programie Mail dla systemu iPhone i iPad"
description: "Dowiedz się, jak skonfigurować konto Exchange na urządzeniu iPhone lub iPad przy użyciu aplikacji Mail"
url: https://docs.ovhcloud.com/pl/guides/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/microsoft-exchange/how-to-configure-ios
lang: pl
lastUpdated: 2025-04-28
---
# Exchange - Skonfiguruj swoje konto e-mail w programie Mail dla systemu iPhone i iPad

## Wprowadzenie

Konta Exchange mogą być skonfigurowane w jednym z kompatybilnych programów pocztowych.  Dzięki temu możesz używać Twojego konta e-mail, korzystając z wybranej przez Ciebie aplikacji.

**Dowiedz się, jak skonfigurować Twoje konto Exchange na urządzeniu iPhone lub iPad przy użyciu aplikacji Mail.**

:::warning
OVHcloud udostępnia różnorodne usługi, jednak to Ty odpowiadasz za ich konfigurację i zarządzanie nimi. Ponosisz więc odpowiedzialność za ich prawidłowe funkcjonowanie.

Niniejszy przewodnik ułatwi Ci realizację bieżących zadań. W przypadku trudności zalecamy skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanego webmastera lub kontakt z producentem oprogramowania. Niestety firma OVHcloud nie będzie mogła udzielić wsparcia w tym zakresie. Więcej informacji znajduje się w sekcji „Sprawdź również”.

:::

## Wymagania początkowe

- Posiadanie [konta e-mail Exchange](https://www.ovhcloud.com/pl/emails/)
- Instalacja aplikacji Mail na Twoim urządzeniu iOS
- Posiadanie danych do logowania do konta e-mail, które chcesz skonfigurować.

***
### Dostęp do Panelu klienta OVHcloud
- **Link bezpośredni:** <ManagerLink to="/#/web/exchange">Exchange</ManagerLink>
- **Ścieżka nawigacji:** <code className="action">Web Cloud</code> > <code className="action">Exchange</code> > Wybierz platformę
***

## W praktyce

### Dodaj konto [](#)
:::warning

Poniżej stosujemy przykładową nazwę serwera: ex?.mail.ovh.net. Chcesz zastąpić "?" cyfrą wskazującą serwer Twojej usługi Exchange.
Kliknij <ManagerLink to="/#/web/exchange">ten link</ManagerLink>, aby uzyskać dostęp do sekcji <code className="action">Exchange</code>. Nazwa serwera wyświetla się w strefie **Połączenie** w zakładce <code className="action">Informacje ogólne</code>.


:::

Na ekranie Twojego urządzenia wybierz `Ustawienia
` (ikona koła zębatego). Konto można dodawać na różne sposoby, w zależności od wersji iOS:
- **Dla systemu iOS 7, 8, 9 i 10**: kliknij <code className="action">Mail, Kontakty, Kalendarz</code>, a następnie <code className="action">Dodaj konto</code>. Wybierz <code className="action">Inne</code>, następnie <code className="action">Dodaj konto Mail</code>. Następnie przejdź do etapu 5 poniższej tabeli.

- **Dla iOS 11, 12 i 13**: kliknij <code className="action">Konta i hasła</code>, a następnie <code className="action">Dodaj konto</code>. Wybierz<code className="action">Inne</code>, następnie <code className="action">Dodaj konto Mail</code>. Następnie przejdź do etapu 5 poniższej tabeli.

- **Dla wersji iOS 14 i nowszych** wersji: postępuj zgodnie z instrukcjami z poniższej tabeli.

|                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               |                                                                                                                                                                                                              |
| --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- | ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ |
| <video className="thumbnail" autoPlay loop muted playsInline aria-label="Exchange" src="/images/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/microsoft-exchange/how-to-configure-ios/configuration-mailex-ios-step01.mp4" />                                                                                                                   | 1. W `Ustawieniach` przejdź do `Mail`. <br /><br /> 2. Kliknij `Konta`.<br /><br /> 3. Kliknij `Dodaj konto`.<br /><br /> 4. Wybierz `Microsoft Exchange`.                                                   |
| 5. Wpisz swój **adres e-mail** i **opis** konta e-mail, naciśnij przycisk `Dalej`.<br /><br />6. Wybierz `Konfigurację ręczną`.<br /><br />                                                                                                                                                                                                   | <img className="thumbnail" alt="Exchange" src="/images/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/microsoft-exchange/how-to-configure-ios/configuration-mailex-ios-step02.png" loading="lazy" />            |
| <img className="thumbnail" alt="Exchange" src="/images/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/microsoft-exchange/how-to-configure-ios/configuration-mailex-ios-step03.png" loading="lazy" />                                                                                                                                             | 7. Wpisz: <br />- serwer **ex?.mail.ovh.net** ( zastąp **?** przez [numer serwera Exchange](#addaccount)) <br />- Twój **kompletny adres e-mail** w nazwie użytkownika <br />- hasło do Twojego konta e-mail |
| 8. Upewnij się, czy zaznaczyłeś co najmniej <code className="action">Mail</code>, aby aplikacja mogła korzystać z tego konta. Pozostałe aplikacje (jak _Kalendarz_ czy _Notatki_) mogą używać niektórych funkcji do pracy zespołowej dostępnych w programie Exchange.<br /><br />9. Kliknij `Zapisz`, aby dokończyć dodawanie konta exchange. | <img className="thumbnail" alt="Exchange" src="/images/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/microsoft-exchange/how-to-configure-ios/configuration-mailex-ios-step04.png" loading="lazy" />            |


Wykonaj test wysyłki e-maili, aby sprawdzić, czy konto zostało poprawnie skonfigurowane.

### Użyj konta e-mail

Po zakończeniu konfiguracji konto jest gotowe do użytku. Możesz teraz zacząć wysyłać i odbierać wiadomości.

OVHcloud oferuje również aplikację internetową posiadającą [funkcje do pracy zespołowej Exchange](https://www.ovhcloud.com/pl/emails/) dostępną pod adresem [Webmail](https://www.ovhcloud.com/pl/mail/). Możesz się do niej zalogować, używając tych samych danych, których użyłeś do logowania się do konta e-mail.

:::info
W przypadku problemów z odbieraniem lub wysyłką e-maili, sprawdź nasz [FAQ dotyczący usług e-mail OVHcloud](/pl/guides/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/mx-plan/faq-emails.md).

:::

## Sprawdź również

:::info
Aby uzyskać więcej informacji na temat konfigurowania konta e-mail z poziomu aplikacji Mail w systemie iOS, zobacz [Centrum pomocy Apple](https://support.apple.com/pl-pl/102619).

:::

[Konfiguracja konta e-mail włączonego do usługi MX Plan lub do usługi hostingu na urządzeniu iPhone lub iPad](/pl/guides/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/mx-plan/how-to-configure-ios.md)

[Konfiguracja konta e-mail Pro na urządzeniu iPhone lub iPad](/pl/guides/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/email-pro/how-to-configure-ios.md)

[Najczęściej zadawane pytania dotyczące kont e-mail](/pl/guides/web-cloud/email-and-collaborative-solutions/mx-plan/faq-emails.md)

Dołącz do [grona naszych użytkowników](https://community.ovhcloud.com/community/en).
